Otopark Zemin Kaplama

İZONOVA YALITIM

Polyurea Sprey Otopark Zemin Kaplamada
Hızlı Ve Etkin Çözümler Sunar

Zemin kaplama malzemesi olarak kullanılan polyurea sprey ıslak zemin yalıtımında kullanılır. Bodrum katlarda, teraslarda, verandalarda, havuzlarda yalıtım yapar. Ayrıca otopark zemin kaplama olarak da işletmeler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle polyurea sprey uygulaması ile otopark zemin kaplama işlemi yapılırken zemin kaplaması da yapılmış olur. Günümüzde polyurea sprey uygulaması mimari alanlarda ve fabrikalarda da sıkça tercih edilmektedir.


En İyi Zemin Yalıtım Maddesidir

Dünyada uzun yıllar kullanılmakta olan polyurea sprey su yalıtım malzemesi ıslak zemine sahip olan her alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Ülkemizde de son yıllarda inşaat sektöründe sıkça kullanılan polyurea sprey aynı zamanda otopark zemin kaplama maddesi olarak uygulanmaktadır. Sprey biçiminde uygulandığından dolayı hızlı kuruma özelliğine sahiptir. Özel olarak geliştirilen püskürtme makinaları ile püskürtme işlemi gerçekleşir. Sprey polyurea diğer ucuz malzemelere oranla pek çok avantajlar sağlamaktadır. Çok uzun ömürlü bir malzeme olup yaklaşık 20-25 yıl kullanılabilmektedir. Özellikle otopark zemin kaplama yapılan alanlarda polyurea sprey kimyasal maddelere, her türlü darbelere ve çevresel etkilere karşı çok dayanıklı ve esnektir.


Zemini Tamamen Kaplayarak Yalıtım Sağlar

Bu malzeme, havuz kaplaması biçiminde zeminle birlikte parapetler dahil çıkılarak uygulandığından dolayı suyun yanlardan kaçacağı hiç kaçış noktası bırakılmadan ilerlenmektedir. Sprey polyurea ise eksiz tek bir parça halinde uygulanır. En küçük boşluğa bile dolmaktadır. Her türlü fiziksel ve kimyasal olaya karşı dayanıklıdır. Araç trafiğinin yoğun olduğu alanlarda otopark zemin kaplama amacıyla kullanılır. Polyurea otopark zemin kaplama malzemesi yüksek esneme özelliğine sahip olduğundan dolayı en kaliteli kaplama malzemesidir. Otoparklarda diğer malzemeler ile yapılan uygulamalarda karşılaşılan en büyük sorun zamanla aşınma problemidir. Ancak polyruea’nın sunmuş olduğu esneklik sayesinde böyle bir sorun oluşmaz. Otopark zeminlerinde istenilen renkte uygulama yapılabilmektedir. Bunun dışında park çizgi şeritleri istenilen renkte polyurea üzerine uygulanabilmektedir.


Hızlı Uygulanır ve Dayanıklıdır

Kokusuz bir malzeme olup rengi gridir. Son kat uygulamasıyla birlikte istenilen her renk uygulanabilir. Polyurea -30 ile +60 arasında dayanım göstermektedir. Çok düşük sıcaklıklarda bile esnekliğini koruyabilmektedir. Polyurea alternatif ürünlere göre çok daha hızlı uygulanabilmektedir. Uygulama yapılan alan birkaç dakika sonra kurur. Bu özelliği ile kısa zaman içinde yüksek metrajda uygulama yapılmasına imkan sağlar. Günde yaklaşık olarak 1000 metrekare bir alanın su yalıtımı yapılabilir.