Havuz, Temel ve Perde Duvar Yalıtımı

havuz-su-yalitimi

Makalede Neler Var?

Havuz Yalıtımı

Havuz, temel ve perde duvarlar, toprak altı dolgu olması nedeniyle yağmur suları ve yer altı sızıntı sularına, aralıklarla su baskınlarına maruz kalırlar.

Perde duvar etraflarında genel olarak drenaj oluşturularak yeraltı sularını belirli oranda azaltmaya yönelik çözümler yapılabilir ancak bunlar geçici olmaktadır.

Aslında yapılarda en önemli su yalıtımı ihtiyacı olan alanlar olmasına rağmen, geçici su yalıtımları yapılmaktadır. Temel ve perde duvarlar betonarme ve içerisinde bulundurdukları çelik donatıların korozyona uğramasına neden olurken yapının uzun yıllar dayanmasına engel olurlar.

Polyurea, temel ve perde duvarlarda diğer su yalıtım çözümlerine göre yağmur suları, fiziksel hareketlere dayanım gösterebilen son ürün olması nedeniyle dikişsiz bir su yalıtımı kaplaması sağlarken ek yersiz ve toprak altı suları asitlerine en dayanıklı çözüm olmaktadır.

Polyurea Sprey İle En İyi Havuz Yalıtımı

Dıştan ve içten oluşacak yıpratıcı ve aşındırıcı etkilere, normal havuz yapı malzemelerinin dayanması mümkün değildir. Bu gibi durumlarda, havuza iç ve dış etkenlerden korunmasını sağlayacak havuz yalıtımı yapılması gerekir. Polyurea sprey oluştuğu polimerler ile tabanca vasıtası ile sıkılarak ek yer bırakmadan sıvı geçirmezlik, aşınmama ve 0 koruma sağlar.

Polyurea sprey yüksek esneme kabiliyeti, fiziksel ve kimyasal özelliği ile suyun pas, kir, korozyon gibi etkilerine karşı mükemmel bir havuz yalıtımı sağlar. UV ışıklarına tepki vermeyen Poliüretan Top Coat yüzeyin son katmanı ile birçok farklı renk seçenekleri ile de uygulanabilir. Polyurea sprey uygulama alanları bakımından yelpazesi geniş olmakla birlikte sıvı ile teması olan her alanda kullanılabilir. Bu alanlar; çatı izolasyonu, iç ve dış cephe izolasyonu, otel ve kaplıca izolasyonu, soğuk hava deposu izolasyonu, boru-tank-ambalaj izolasyonu, ahır ve çiftlik izolasyonu, endüstriyel bina izolasyonu ve havuz yalıtımı olarak sıralanabilir.

Havuz Yalıtımında Neden Polyurea Sprey?

Diğer havuz yalıtımı ürünlerine nazaran, polyurea sprey çatlak oluşturmaz ve yapıştığı yüzeyi bırakmaz. Hızlı uygulanabilir olması sebebi ile havuz yalıtımı için muhtemel harcanacak fazla iş gücünden ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Yüksek hızda kuruma kabiliyeti ve çok hızlı bir şekilde kürleşebilir oluşu, uygulandığı yüzeyi 15-20 dakika gibi kısa bir süre sonra aktif bir şekilde kullanma imkanı sunar. Polyurea sprey havuz yalıtımı yapılırken sunduğu kolaylıklar ve sağladığı kalitesi ile “neden polyurea sprey kullanılmalı?” sorusuna net bir cevap oluyor.

Polyurea Sprey İle Havuza Gerekeni Sağlayın

Havuz yalıtımı için yüzeye uygulandıktan sonra, havuzun dolu veya boş oluşuna bağlı olmaksızın rüzgardan, soğuktan, ısıdan, güneş ışınlarından ve nemden etkilenmez. Uygulandıktan 15-20 dakika gibi kısa süre sonra dolum yapılarak kullanılabilir hale gelir. Materyal yapısının sağladığı kohezyon kuvvetinin yüksek oluşu, su ile ne kadar temas ederse etsin, kimyasal reaksiyon vermemesini sağlıyor. Geleneksel zemin kaplaması ve yalıtım yöntemlerine kıyasla daha kaliteli, verimli, doğal etkenlerden etkilenmeyen bir havuz yüzeyi sağlar. Uzun ömürlü poliüretan malzemeden yapılmış polyurea sprey kullanıcının renk zevkine göre farklı renklerde uygulanabilir olması ile çevreye göz alıcı bir görüntü sunar.

Polyurea İle Temel ve Perde Duvar Yalıtımı

Polyurea, temel ve perde duvarların yalıtımında uygulama aşamasına geçilmeden önce dikkat edilmesi gereken noktalar zemin hazırlıklarının doğru yapılmış olması gerekmektedir.

Yüzey Hazırlığı: Zemin hazırlığı, her su yalıtım ürünün zemine tutunmasını sağlayacak en önemli başlangıçtır.

Perde Duvarlar: Uygulama öncesi tüm yüzeylerin perdahlı şekilde sıvasının yapılmış olması gerekmektedir.

Temel Zemin: Betonarmenin zemini zayıf parçacıklardan arındırılmış olması gerekmektedir. Ardından zemin temizliği ve boşluk çukur vb. şeyler gözden geçirilerek tamiratlarının yapılması gerekmektedir. Zeminlerin yüzeyi aşırı engebe vb. şeyler var ise, 70 grit silim ile şerbet tabakasının tamamı alınması sağlanır.

Uygulama Nasıl Yapılıyor?

Zeminlerin hazırlanması sonrası betonarme zeminlere epoksi emprenye astarı uygulaması gerekmektedir. Polyurea hazır olan yüzeylere tahrik gücü yüksek yüksek ısıtıcılı makine yardımı ile tüm yüzeylere 2mm olacak şekilde sprey şeklinde uygulanır. Uygulama sonrası yüzeyler tek parça dikişsiz bir alan elde edilerek su yalıtımında yüksek verimlilik sağlanır.

Hizmet Verdiğimiz İller

İzonova Yalıtım olarak mobil uygulama servisimiz ile 81 ilimizde hizmet verme potansiyelindeyiz.

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak