Soğuk Hava Deposu, Tank ve Boru Yalıtımı

Makalede Neler Var?

1poliuretan-soguk-hava-yalitimi05

Soğuk Hava Depo Yalıtımı

Soğuk oda ve depolarda muhafaza edilen ürünleri bozulmadan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için kullanılan araçların da yalıtımlı olması gerekmektedir. Bu nedenle soğuk taşıma yapan araçların kasaları da frigorofik (buzdolabı teknolojisi) olarak donatılmış olması gerekir. Bunu da en iyi sprey poliüretan yerine getirir. Bugüne kadar kullanılan yöntemlerin tamamen ilerisinde mükemmel bir teknolojidir.

Araç kasaları tamamen metal olduğu için geçirgenlik de fazla olmaktadır. İç ve dış iklimsel etkileşim daimi olmakta, klima sistemi devamlı yüksek performansta çalışmaktadır. Bütün bu nedenlerden dolayı, klima sistemi öngörülen ömrünü kısaltmakta, bir taraftan yüksek bir yakıt sarfiyatı yapmaktadır. Sprey poliüretan izolasyon tüm bu problemleri ortadan kaldırarak, size mükemmel çözümler sunar. Ekstradan aracınızın kasasını da pekiştirir ve sağlamlaştırır. Tek parça uygulama sayesinde ısı köprüleri oluşturmaz.

Tank ve Boru Yalıtımı

Sprey poliüretanın her alanda uygulanabilen bir özelliği vardır. Borular, tanklar, özel amaçlı mukavva ve benzeri buzlu taşıma kutuları. Sprey poliüretan, boruların izolasyonunda da her türlü projeye uygulama desteği ve imkânı sağlar. Borulardan geçen; akıcı, yanıcı, gıdasal vb. maddelerin soğuma ve ısınmasını engelleyerek metodik aktarma şartlarını oluşturur.

Kullanım yoğunluğu az da olsa özel istek üzerine mesafesi ne olursa olsun yollanacak kolilerin iç ve dış yüzeyleri sprey poliüretanla kaplanarak buzlu taşıma dahi yapılabilir. Örneğin; balık yumurtası ve kan torbaları, organ nakli ve özel muhafazalar için kullanılmaktadır.

Hizmet Verdiğimiz İller

İzonova Yalıtım olarak mobil uygulama servisimiz ile 81 ilimizde hizmet verme potansiyelindeyiz.

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak