Teras ve Çatı Yalıtımı

Teras Ve Çatı Yalıtımı Nasıl Yapılır? Poliüretan ile Teras & Çatı İzolasyonunun Avatajları

İZONOVA YALITIM
Teras Ve Çatı Yalıtımında
Poliüretan Sprey Uygulamaları

Binalarda genel olarak dış etkilere ve olumsuz hava koşullarına maruz kalan yerler çatılar ve teraslardır. Dolayısıyla teras ve çatı yalıtımı öncelikli olarak yapılmalıdır. Yapılarda koruyucu bir görevi olan poliüretan sprey yazın yüksek ısıya, kışın aşırı soğuğa, yağmura, fırtınaya, her türlü olumsuz hava koşuluna dayanıklıdır. Belirli emek ve maliyet içeren teras ve çatı yalıtımı sonrası zeminlerin uzun yıllar sağlam kalabilmeleri gerekir. Etraftan gelebilecek her türlü darbeye, ağırlığa ve basınca poliüretan sprey malzeme dayanıklıdır.


Poliüretan köpük strafor, köpük, izocam, cam yünü gibi diğer ısı yalıtım malzemeleriyle kıyaslandığında poliüretan sprey son teknoloji olan en iyi yalıtım malzemesidir. Özellikle teras ve çatı yalıtımı konusunda benzersiz yalıtım ve konfor sağlamaktadır. Düşük bir kalınlıkla oldukça düşük ısı iletkenliği ve yüksek ısı yalıtımı sağlayan poliüretan sprey malzeme yüksek performansa sahiptir. Bu şekilde zaman ve para olarak oldukça maliyetli olan teras ve çatı yalıtımı uygulamalarına imkan sağlamaktadır. Püskürtme poliüretan sprey ile kesinlikle kesme ve monte etme işlemleri mevcut değildir. Özel sprey bir tabanca ile çatı kirişlerinin arasına yüksek basınçla püskürtülmektedir. Bu şekilde yüksek ısı yalıtımı ile uyu bur köpük yalıtım tabakası oluşturulur.

Poliüretan ile Teras ve Çatı İzolasyonunun Avantajları Nelerdir?

Özellikle teras ve çatı yalıtımı ile hava ve su geçişini engeller, ses yalıtımına imkan sağlar. Antibakteriyel bir malzeme olup, böcek, bakteri, haşere barındırmaz. Su ile temasın ettiğinde bozulma, kabarma yapmaz. Kolay kolay çürümez ve koku yapmaz, uzun ömürlü ve çevre dostudur. Tuzlu, asitli ortamlara dayanıklıdır, kesintisiz ve kaliteli bir ısı yalıtımı sağlar. Su ile temas ettiğinde yerden kesinlikle ayrışmaz. Her türlü çatıda ister üzeri açık olsun isterse kapalı olsun uygulanabilir. Binalarda, işyerlerinde, konutlarda, endüstriyel yapılarda sağlıklı, çevreci ve rahat bir biçimde yaşamak için son teknoloji ideal bir üründür.

Teras Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Poliüretan sprey köpük uygulaması mobil izolasyon aracı içinde bulunan özel donanımlı makine ile ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına götürülür. Özel sprey tabancası ile yüksek basınç altında yüzeye püskürtülür. Çok kısa zamanda uygulanabilir özelliğe sahip olup, kısa sürede kuruyarak hemen kullanılabilir alanlar oluşturmaktadır.